Kontakty

Nádobí titan

Telefon: 469 312 577
Fax: 469 312 635
Email: elektro.plus@worldonline.cz

Správné použití nádobí z hliníkové slitiny

Naše vysoce hodnotné pánve a hrnce z hliníkové litiny jsou vyráběny v Německu a mají právo nést označení „Made in Germany".
Abyste měli dlouho radost z našich výrobků, dáváme Vám několik cenných tipů:

  1. Pánve a hrnce před prvním použitím očistěte teplou vodou a trochou mycího prostředku, vytřete dosucha a uvnitř lehce potřete trochou jedlého oleje.
  2. Pánve a hrnce nikdy nenahřívejte nasucho. Ve správnou dobu přepněte zpět na střední teplo. Při teplotách nad 260°C (také při teplotách, při nichž se olej a tuk již vznítí) je povlak zničen a nemůže být uznán jako případ reklamace.
  3. K úspoře energie by zvolená varná plotýnka nebo odpovídající sklokeramické pole neměly být větší než dno pánve nebo varného hrnce.
  4. BAF - microCERAMIC - nepřilnavé povlaky jsou ve srovnání s obvyklými povlaky podstatně odolnější vůči poškrábání a opotřebení. Můžete beze všeho používat kovové kuchyňské pomůcky (obracečky, šlehací metly apod.). Vyvarujte se pokud možno zářezů do pánve. Viditelné poškrábání nebo zářezy neznamenají žádné poškození nepřilnavých vlastností.
  5. Také silněji opotřebený vzhled po delší době používání neovlivňuje podstatně nepřilnavý efekt. Můžete pánve a hrnce bez obav dále používat, zdravotní rizika absolutně nevznikají. Povrchové plochy opotřebené intenzivním používáním nejsou důvodem k reklamaci.
  6. Po použití pánví a hrnců očistěte tyto teplou vodou a trochou mycího prostředku - vysušte - potřete trochou jedlého oleje - hotovo! Samozřejmě můžete své pánve a hrnce čistit také v myčce nádobí. My to nedoporučujeme, neboť po delším časovém úseku se povlak „vylouhuje" a lesknoucí se dno se stane nevzhledným.